Rīgas domes vēlēšanas 2020

Edgars Jēkabsons un Mārtiņš Staķis

Kāpēc kandidēju Rīgas domes vēlēšanās

Politikā iesaistījos 2017. gadā un divi galvenie notikumi, kas pamudināja piedalīties "Kustība Par!" dibināšanā, bija "oligarhu sarunas" un kārtējā Saskaņas/GKR bloka uzvara Rīgas domes vēlēšanās.

Par līdzšinējo mēra Ušakova un viņa vietnieku Amerika saimniekošanas stilu jau tolaik spilgti vēstīja virsraksti par nanoūdeni, konsultantiem, fiktīviem departamentiem. Bija skaidrs, ka jādara viss iespējamais, lai to novērstu, un ar tobrīd esošie politiskajiem spēkiem netiek galā, jāiesaistās pašiem. Šobrīd jau klāt citi Rīgas kapitālsabiedrību iepirkumi, citi kriminālprocesi, bet ir iespēja to labot.


Man personīgi tāpēc loģiska pirmā prioritāte - korupcijas novēršana. Te vajadzīgas tādas garlaicīgas lietas kā informācijas atklātība, jēdzīga korporatīvā politika kapitālsabiedrībām, kas ietver konkursus arī vismaz uz vidējā līmeņā amatiem, ne tikai valdēm un padomēm. Konsekventa uzraudzība un atbildības prasīšana.

Otrā - pielietot savu IT pieredzi, lai Rīgā būtu modernāki risinājumi. Uzlabot nejēdzīgākos e-pakalpojumus. Piemēram, bērnudārzu rindu risinājums nedot priekšstatu, cik tad ilgi jāgaida līdz bērns tiks uzņemts bērnudārzā. Atvērtie dati - maksimāli padarīt datus pieejamus trešajām pusēm. Rīgas satiksmei ir daži tablo ar reālo transporta pienākšanas laiku, bet, atverot datus, jaunuzņēmumi ļoti ātri izveidotu programmas, kas parādītu to tavā viedtālrunī arī bez tablo.

Ko es sagaidu no jaunās domes

Minimālā programma - dome, kas nezog. Rīgas dome, kura nepiesegs korupciju un izsaimniekošanu, dome, kas atbildēs uz rīdzinieku un žurnālistu jautājumiem, dome, kas patiešām gribēs sakārtot Rīgas un tās uzņēmumu darbu.

Īstā un vēlamā programma - patiesi restartēt Rīgu. Laba un moderna pārvaldība. Mērķtiecīgi investīciju piesaiste. Liekas birokrātijas samazināšana. Zaļa un klimatneitrāla Rīga. Pilsēta cilvēkiem ar ērtu sabiedrisko transportu, kas apvienots ar vilcieniem un Pierīgas satiksmi. Plašāk - restartē Rīgu programmā.

Nāciet uz vēlēšanām. Obligāti. Lai nebūtu tādas vilšanās kā 2017. gada vēlēšanu naktī.

Es ticu, ka varam. Varam ar tavu, tavu draugu, radu un paziņu atbalstu.

Edgars Jēkabsons, #27 Attīstībai/Par! un PROGRESĪVIE sarakstā.